Drugo kolo Letnje lige Plivačkog saveza centralne Srbije održano je juče u Kruševcu, a najbolji rezultat od kragujevačkih predstavnika ostvarile su kadetkinje Radničkog, koje su osvojile prvo mesto u bodovnom plasmanu.
I ovoga puta predvodila ih je fenomenalna Ksenija Jovanović, koja je osvojila tri zlatne medalje – na 100 metara leđno, 400 mešovito i u štafeti 4x100, u kojoj su nastipile i Milica Čanić, Tamara Stojković i Monika Jovanović. Sjajan nastup kadetkinja Radničkog upotpunila je Milica Čanić, okitivši se srebrnom medaljom u disciplini 400 metara mešovito i bronzom slobodnim stilom na istoj deonici.
Solidni su bili i kadeti Radničkog koji su osvojili treće mesto u generalnom plasmanu. Lazar Karić je osvojio zlato na 400 mešovito i srebro na 100 leđno, dok je do drugog mesta stigao i Nikola Milosavljević, ali na 100 prsno.
Pored medalja u pojedinačnoj konkurenciji, Milosavljević i Karić su osvojili i bronzu u štafeti 4x100, u kojoj su plivali i Nikola Jović i Nikola Petković.
Takmičarke Pirata osvojile su četiri medalje. Anji Stević su pripale dve srebrne (100 prsno i 100 delfin), dok su Ana Veljić (100 leđno) i Kristina Šljivić (100 prsno) osvojile po bronzu.
Jedinu medalju za Plivački klub Delfin osvojila je Nikolija Popović, koja je stigla druga na cilj trke na 100 metara slobodnim stilom.