Za školsku 2012./2013. godinu stipendije iz Fonda „Akademik Dragoslav Srejović“ dobilo je 14 učenika srednjih škola, 112 studenata diplomskih akademskih studija – master i pet studenata doktorskih akademskih studija. Najbolji srednjoškolci dobijaju po šest hiljada dinara mesečno, najbolji studenti po 10, a studenti doktorskih akademskih studija po 11 hiljada dinara.
Najboljim kragujevačkim đacima i studentima, stipendije su danas svečano uručili član Gradskog veča za nauku i saradnju sa Univerzitetom Nada Milićević i član Gradskog veća za obrazovanje, kulturu i informisanje Dragoslav Milošević. Podsetivši da je Fond „Akademik Dragoslav Srejović“ osnovan pre skoro deceniju i po, na predlog prof. Svetolika Nikolića, član GV Nada Milićević je istakla da zahvaljujući činjenici da je Kragujevac grad znanja i obrazovanja, imamo i danas čast i obavezu da nastavimo ogromne tradicije Kragujevca, među kojima je naobrazba najvažnija.
Imajući u vidu visoke kriterijume na osnovu kojih Komisija za dodelu stipendija predlaže kandidate, a to su za studente prosek 9.5 a za srednjoškolce 5.00 i osvojene republičke nagrade, član veća za obrazovanje Dragoslav Milošević je rekao da je Kragujevac jedan od prvih koji ume da prepozna talente, i da su stipendije samo mali doprinos motivaciji, i signal da Grad i lokalna samouprava jako ceni i poštuje uloženi trud đaka i studenata.