Jedna nova manifestacija, pod nazivom "KG FEST" u organizaciji Sportskog centra "Park" održaće se 5. maja sa početkom u 9 sati, na lokaciji sportskog terena "Koš" u Velikom parku.
Prema rečima organizatora, želja im je bila da tradicionalno obeležavanje Đurđevdanskog uranka uz kačamak i rakiju, nadograde i ponude jedan nov vid praznovanja, kroz spoj kulturno - zabavnog i sportskog programa.
- Tradicionalnu organizaciju Đurđevdanskog uranka želeli smo da presvučemo u urbano odelo sa primesama tradicije koja diše kroz moderno. Po prvi put novoosnovano preduzeće – SC „PARK Kragujevac“ ima čast da bude organizator okupljanja umetničkih, sportskih i kulturnih struja kroz jedinstven projekat „Kg Fest“, koji će upotpuniti:
* Dečiji hor "Amadeus"
* Baletska škola "Aplauz"
* KUD "Abrašević"
* Plesni klub "Dinamic"
* "Trka mladih" - KG Polis
* Klub ljubitelja Fiće - skup oldtajmera
* Karting klub ASK Kragujevac
* Kamerni ansambal FILUMA
*DJ-evi
* 90. minut i bendovi iznenađenja
* Glumci pozorišta mladih "Abrašević"
* Grafiteri i slikari
* Učenici osnovnih škola i mladi Kragujevca koji će uzeti učešće u trci "Mladi za Kragujevac".
Samu manifestaciju "KG Fest" podržao je grad Kragujevac, Udruženje mladih "KG Polis", kao i naš portal Ritam grada.
Dođite u subotu u 9 časova i provedete nekoliko sjajnih sati u prirodi uživajući u svemu pripremljenom pod sloganom "Slavimo prošlost, živimo budućnost".